Vitajte v Casablance! V tomto marockom letovisku strávite tie najkrajšie letné dni

Dovolenka v Maroku ponúka oveľa viac než len plážové vyžitie. Casablanca prináša kvalitné relaxačné, adrenalínové, ale aj poznávacie tipy na výlet. Mesto je jedným z najkrajších marockých destinácií, kde to šumí samým luxusom.

mešita Hassan v Maroku

Casablanca je jedna z najväčších dominánt v Maroku. Počet obyvateľov tu už dávno vzrástol nad 4 milióny. Je nielen najväčším, ale aj najdôležitejším prístavným marockým mestom. Casablanca už viac-menej naberá modernejšie črty, čo pramení aj z jej dôležitého ekonomického postavenia v krajine. V Casablance je hlavné finančné centrum v rámci celej Afriky. Aj napriek tomu je tu dosť kultúrnych a historických pamiatok, ktoré jednoznačne treba navštíviť.

Casablanca turistov v žiadnom prípade neoberá ani o typický plážový komfort. Ponúka im ho v neskutočnej kráse a na špičkovej úrovni. Je tu úžasná pláž Ain Diab Beach. Čisté vody Atlantiku, jemný zlatistý piesok a ponuka tých najrozmanitejších vodných športov. To všetko a ešte aj moderné hotelové rezorty, ktoré váš dovolenkový komfort v Casablance budú príjemne znásobovať.

Tie najzaujímavejšie miesta v Casablance

Tým azda najluxusnejším kútom Casablancy je plážová oblasť Corniche. Sú tu samé prepychové hotely, reštaurácie a relaxačné centrá. Tu sa len oddychuje buď v súkromných, alebo verejne dostupných plážových úsekoch.

Kultúrnou dominantou mesta je námestie Mohameda V. s úžasnou svietiacou fontánou. Tu si môžete vychutnať príjemnú podvečernú prechádzku a vnímať krásy neomaurského stavebného štýlu. V Casablance každého turistu láka navštíviť Morocco Mall. Je to najväčšie nákupné stredisko, v ktorom si rozhodne budete mať z čoho vyberať. Ďalším príjemným miestom pre váš oddych môže byť park Parc de la Ligue Arabe vo francúzskom štýle alebo mešita Hassana. Casablanca je naozaj nádherná. Veď presvedčiť sa môžete aj na vlastné oči.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.