Vybrali sme pre vás tie najlepšie letoviská v Zanzibare

Zanzibar je nádherným africkým miestom pre vysnívaný oddych a zábavu. Je autonómnou časťou Tanzánie, ktorá ponúka tie najkrajšie belostné pláže a jedinečnú historickú atmosféru. Zanzibar si mnohí spájajú s ich tradičným korením a dobrodružnými lodnými plavbami. Zanzibar ponúka omnoho viac… Viac alebo menej známe letoviská, ktoré sa oplatí navštíviť!

Zanzibar - západ Slnka

Snom viacerých turistov je príjemná, pokojná dovolenka v tieni tých najkrajších exotických paliem. Plážové pohodlie sa snúbi s bezpečným dobrodružstvom napríklad v letovisku Mangapwani. Letovisko je od hlavného mesta vzdialené približne 25 km. Sú tu ideálne podmienky na kúpanie a potápanie. Pláže sú piesočnaté, no na mnohých miestach aj s drobnými lávovými kamienkami. Najvýznamnejším miestom tohto letoviska je veľká korálová jaskyňa Coral Cavern.

V príjemnom tieni ďalších zanzibarských letovísk

Keď Zanzibar, tak aj obľúbené letovisko Nungwi! Je to menšia rybárska dedina s modernými hotelovými rezortmi. Prostredie je príjemné, pláže čisté a pokryté jemným pieskom. Dovolenkári si tu užívajú surfing, potápanie a šnorchlovanie. Uskutočňujú sa tu obľúbené lodné výlety k neďalekému ostrovu Mnemba. Nungwi priam prekvitá skutočnou exotickou krásou, ktorú musíte dokonale precítiť!

Nechajte sa obmývať vodami Indického oceánu a z druhej strany zálivom Chwaka. Takúto možnosť vám ponúka letovisko Pingwe. Je jedným z najkrajších miest na východnom pobreží Zanzibaru. Sú tu dlhé tropické pláže pri nádherných exotických hájoch.

Letovisko Pingwe vyhľadávajú pre svoj dovolenkový štandard rodiny s deťmi, ale aj staršie páry. Je to pokojné prostredie, kde si užijete aj dostatok súkromia. Miestna pláž je čistá, pokrytá bielym pieskom a vhodná na bezpečné kúpanie. Najviac obľúbený je v letovisku surfing a jazda na vodných lyžiach. Skutočný exotický raj? Tak to je Zanzibar a jeho významné letoviská!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.