Yucatán v znamení Mayov

Túžite po aktívnej dovolenke, počas ktorej uvidíte neuveriteľný kus sveta, nazbierajte neoceniteľné a ničím nenahraditeľné zážitky a zároveň si užijete aj oddych na nádherných plážach? Potom na vašu otázku „kde?“ je jednoznačnou odpoveďou polostrov Yucatán na južnej časti Mexika. Chytíte opálenie pravého Karibiku a spoznáte kultúru Mayov. Časť polostrova patrí okrem Mexika aj Belize a Guatemale.

pyramid-568003_1280

Väčšina polostrova je pokrytá džungľou, ktorá stále láka viac turistov ako dlhotiahnuce sa pláže Yucatánskeho polostrova. Práve v zákutiach džungle turisti majú možnosť navštíviť neuveriteľné stavby z Mayskej ríše.

Mayska mystika

Zrejme najznámejšou archeologickou pamiatkou Yucatánu je Kukulkánova pyramída, ktorá je súčasťou komplexu Chichén Itzá. Tento komplex je od roku 2007 jedným zo siedmich novodobých divov sveta. Nie je sa vôbec čomu čudovať, veď okrem Kukulkánovej pyramídy je súčasťou komplexu aj chrám bojovníkov, veľké športové ihrisko a hvezdáreň.

Miesto je najnavštevovanejšou turistickou atrakciou na Yucatáne a má zvláštnu mystickú atmosféru, a to nielen preto, že archeológovia tu našli obetnú jamu pre bohov s približne štyristo telami. Pyramída má schodiská na každej zo štyroch strán, ktoré sú rozdelené hadom. Schody majú celkový počet 365 a pyramída má tak dokonalú architektúru, že počas dňa rovnodennosti, a teda dvakrát za rok, sa hrou s tieňmi zdá, akoby sa hady doslova plazil po schodisku.

Oddych na pláži

Za návštevu na Yucatánskom polostrove nepochybne stojí aj Cancún, čo je najvýchodnejšie mexické mesto. Je preslávené svojimi kúpeľmi, no Slováci zrejme do Cancúnu budú cestovať kvôli nádherným plážam na pobreží karibského mora. Cancún je pomerne mladé a moderné mesto, ktoré však bolo v minulosti niekoľkokrát zasiahnuté hurikánmi.

Foto: pixabay.com, video: youtube.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.