Zažite jedno veľké dobrodružstvo na dovolenke v Austrálii

Hľadáte inšpirujúci nápad na kvalitnú letnú dovolenku, ktorá sa bude môcť odohrať aj počas zimných a chladných mesiacoch u nás doma na Slovensku? Ak ste odvážni a nemáte strach z cestovania do ďalekých krajín, potom by ste mali začať uvažovať nad návštevou ďalekej Austrálie. Let vám síce zaberie viac ako dvadsaťštyri hodín, no samotná krajina, a vlastne aj kontinent, za to stojí! Podobne ako Nový Zéland, aj Austrália patrí medzi štáty britského Commonwealthu s britskou kráľovnou.

australia-1281935_1280

Surfovanie, turistika, pláže

Ak už sa rozhodnete ísť na dovolenku do Austrálie, určite by ste nemali zvoliť žiadnu s prívlastkom oddychová. Ležať na pláži a opaľovať sa môžete aj niekde bližšie. Austráliu je nutné spoznať a precestovať.

Objednajte si hodinu surfovania v raji surferov na najvýchodnejšom bode Austrálie, Byron Bay – domove surfovania.

Počas vašej aktívnej austrálskej dovolenky by ste nemali vynechať ani návštevu hlavného mesta Canberra a veľké mestá Sydney, Brisbane či Melbourne. Nezabudnite na slávnu budovu opery v tvare mušle.

Jednodenný výlet na Phillip Island, kde si budete môcť pozrieť tučniaky, tulene a zajazdiť na motokárach by mal tiež byť na vašom povinnom dovolenkovom liste.

Pri pomyslení na Austráliu sa vám určite v mysli vybavia aj kengury, ktoré sú s krajinou spojené. Bola by teda škoda neísť sa pozrieť na Ostrov kengúr, ktorý leží juhovýchodne od Austrálie a nazýva sa aj „malá sahara“. Okrem kengúr sú tu aj kolónie tučniakov a viac ako tretina územia patrí pod národnú ochranu.

Jedinečný zážitok zažijete aj v meste Margaret River, odkiaľ vyplávajú lode na vyhliadky na veľryby. Tie sa vám ukážu v plnej kráse niekoľko metrov od vás. Milovníci prírody si na letnej dovolenke v Austrálii prídu na svoje v národnom parku Kakadu, kde objavíte nádherné vodopády, prejdete okolo močarísk a budete v obklopení divočiny.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.